ECS Inc. ECS-270-12-33-AGN-TR
Part No.:
ECS-270-12-33-AGN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
Shipping
ECS-270-12-33-AGN-TR Information
Series:
ECX-32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)