ECS Inc. ECS-250-18-5PLX-GN-TR
Part No.:
ECS-250-18-5PLX-GN-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
ECS-250-18-5PLX-GN-TR Information
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
CSM-7X
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)