ECS Inc. ECOC-2522-38.400-3GS
Part No.:
ECOC-2522-38.400-3GS
Description:
XTAL OSC OCXO 38.4000MHZ SNWV
Shipping
ECOC-2522-38.400-3GS Information
Frequency:
38.4 MHz
Function:
Output:
Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max):
0.488" (12.40mm)