ECS Inc. ECOC-2522-16.384-5HS
Part No.:
ECOC-2522-16.384-5HS
Description:
XTAL OSC OCXO 16.3840MHZ SNWV
Shipping
ECOC-2522-16.384-5HS Information
Frequency:
16.384 MHz
Function:
Output:
Sine Wave
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±30ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 75°C
Size / Dimension:
1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max):
0.488" (12.40mm)