ECS Inc. ECOC-2522-16.384-5HC
Part No.:
ECOC-2522-16.384-5HC
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Description:
XTAL OSC OCXO 16.3840MHZ CMOS
Shipping
ECOC-2522-16.384-5HC Information
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
ECOC-2522
Package/Case:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
OCXO
Frequency:
16.384 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±30ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 75°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max):
0.488" (12.40mm)