ECS Inc. ECOC-2522-13.000-5GS
Part No.:
ECOC-2522-13.000-5GS
Description:
XTAL OSC OCXO 13.0000MHZ SNWV
Shipping
ECOC-2522-13.000-5GS Information
Frequency:
13 MHz
Function:
Output:
Sine Wave
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max):
0.488" (12.40mm)