ECS Inc. ECOC-2522-13.000-3HC
Part No.:
ECOC-2522-13.000-3HC
Description:
XTAL OSC OCXO 13.0000MHZ CMOS
Shipping
ECOC-2522-13.000-3HC Information
Frequency:
13 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±30ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 75°C
Size / Dimension:
1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max):
0.488" (12.40mm)