ECS Inc. ECOC-2522-12.800-5GC
Part No.:
ECOC-2522-12.800-5GC
Description:
XTAL OSC OCXO 12.8000MHZ CMOS
Shipping
ECOC-2522-12.800-5GC Information
Frequency:
12.8 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max):
0.488" (12.40mm)