ECS Inc. ECOC-2522-12.800-3FC
Part No.:
ECOC-2522-12.800-3FC
Description:
XTAL OSC OCXO 12.8000MHZ CMOS
Shipping
ECOC-2522-12.800-3FC Information
Frequency:
12.8 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±5ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Size / Dimension:
1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max):
0.488" (12.40mm)