Chemi-Con E92X451VNT821MC50U
Part No.:
E92X451VNT821MC50U
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP TH
Shipping
E92X451VNT821MC50U Information
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
115mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
15000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
5.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
7.293 A @ 100 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.984" (25.00mm)
Size / Dimension:
1.969" Dia (50.00mm)
Height - Seated (Max):
2.067" (52.50mm)