Chemi-Con E92L451VNT222MCA5U
Part No.:
E92L451VNT222MCA5U
Description:
CAP ALUM 2.2MF 20% 450V SNAP TH
Shipping
E92L451VNT222MCA5U Information
Capacitance:
2.2 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
49mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
10.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
15.158 A @ 100 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.984" (25.00mm)
Size / Dimension:
1.969" Dia (50.00mm)
Height - Seated (Max):
4.232" (107.50mm)