Chemi-Con E92L451VND122MU65U
Part No.:
E92L451VND122MU65U
Description:
CAP ALUM 1.2MF 20% 450V SNAP TH
Shipping
E92L451VND122MU65U Information
Capacitance:
1.2 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)
Size / Dimension:
1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max):
2.657" (67.50mm)