Chemi-Con E92F451VND152MBA0U
Part No.:
E92F451VND152MBA0U
Description:
CAP ALUM 1.5MF 20% 450V SNAP TH
Shipping
E92F451VND152MBA0U Information
Capacitance:
1.5 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)
Size / Dimension:
1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max):
4.035" (102.50mm)