Chemi-Con E92F401VSD302MUA5U
Part No.:
E92F401VSD302MUA5U
Description:
CAP ALUM 3MF 20% 400V SNAP TH
Shipping
E92F401VSD302MUA5U Information
Capacitance:
3 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)
Size / Dimension:
1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max):
4.232" (107.50mm)