Chemi-Con E91F401VND681MU40U
Part No.:
E91F401VND681MU40U
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH
Shipping
E91F401VND681MU40U Information
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)
Size / Dimension:
1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max):
1.673" (42.50mm)