Chemi-Con E36D630HLN223MAA5U
Part No.:
E36D630HLN223MAA5U
Description:
CAP ALUM 22MF 20% 63V SCREW CHAS
Shipping
E36D630HLN223MAA5U Information
Capacitance:
22 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
4.134" (105.00mm)