Chemi-Con E36D451HPN931TDA5U
Part No.:
E36D451HPN931TDA5U
Description:
CAP ALUM 930UF 450V SCREW CHAS M
Shipping
E36D451HPN931TDA5U Information
Capacitance:
930 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
1.126" (28.60mm)
Size / Dimension:
2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max):
4.134" (105.00mm)