Chemi-Con E36D451CJN152MC79U
Part No.:
E36D451CJN152MC79U
Description:
CAP ALUM 1.5MF 20% 450V SCREW CH
Shipping
E36D451CJN152MC79U Information
Capacitance:
1.5 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
0.874" (22.20mm)
Size / Dimension:
2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max):
3.110" (79.00mm)