Chemi-Con E36D351VGS901TU92U
Part No.:
E36D351VGS901TU92U
Description:
CAP ALUM 900UF 350V SCREW
Shipping
E36D351VGS901TU92U Information
Capacitance:
900 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
350 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C