Chemi-Con E36D301HPN101TU79U
Part No.:
E36D301HPN101TU79U
Description:
CAP ALUM 100UF 300V SCREW CHAS M
Shipping
E36D301HPN101TU79U Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
300 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C