Chemi-Con E36D250LPN124UDB7U
Part No.:
E36D250LPN124UDB7U
Description:
CAP ALUM 120MF 25V SCREW CHAS MT
Shipping
E36D250LPN124UDB7U Information
Capacitance:
120 mF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
1.126" (28.60mm)
Size / Dimension:
2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max):
4.606" (117.00mm)