Chemi-Con E36D201HPN431UA79U
Part No.:
E36D201HPN431UA79U
Description:
CAP ALUM 430UF 200V SCREW CHAS M
Shipping
E36D201HPN431UA79U Information
Capacitance:
430 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
3.110" (79.00mm)