Chemi-Con E36D200HPN683MA92U
Part No.:
E36D200HPN683MA92U
Description:
CAP ALUM 68MF 20% 20V SCREW CHAS
Shipping
E36D200HPN683MA92U Information
Capacitance:
68 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
3.622" (92.00mm)