Chemi-Con E36D151VGS921TA67U
Part No.:
E36D151VGS921TA67U
Description:
CAP ALUM 920UF 150V SCREW
Shipping
E36D151VGS921TA67U Information
Capacitance:
920 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
150 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
2.677" (68.00mm)