Chemi-Con E36D151LPN332TCA5U
Part No.:
E36D151LPN332TCA5U
Description:
CAP ALUM 3.3MF 150V SCREW CHAS M
Shipping
E36D151LPN332TCA5U Information
Capacitance:
3.3 mF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
150 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing:
0.874" (22.20mm)
Size / Dimension:
2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max):
4.134" (105.00mm)