Chemi-Con E32D800MLN222MA41U
Part No.:
E32D800MLN222MA41U
Description:
CAP ALUM 2.2MF 20% 80V SCREW CHA
Shipping
E32D800MLN222MA41U Information
Capacitance:
2.2 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
80 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
67mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
4.09 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
4.9898 A @ 50 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
1.614" (41.00mm)