Chemi-Con E32D800LPN223MCA5U
Part No.:
E32D800LPN223MCA5U
Description:
CAP ALUM 22MF 20% 80V SCREW CHAS
Shipping
E32D800LPN223MCA5U Information
Capacitance:
22 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
80 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
9.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
18.36 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
20.5632 A @ 50 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.874" (22.20mm)
Size / Dimension:
2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max):
4.134" (105.00mm)