Chemi-Con E32D750LPN153MA92U
Part No.:
E32D750LPN153MA92U
Description:
CAP ALUM 15MF 20% 75V SCREW CHAS
Shipping
E32D750LPN153MA92U Information
Capacitance:
15 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
3.622" (92.00mm)