Chemi-Con E32D750HPN373QCB7U
Part No.:
E32D750HPN373QCB7U
Description:
CAP ALUM 37MF 75V SCREW CHAS MT
Shipping
E32D750HPN373QCB7U Information
Capacitance:
37 mF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.874" (22.20mm)
Size / Dimension:
2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max):
4.606" (117.00mm)