Chemi-Con E32D750HPN123QDB7U
Part No.:
E32D750HPN123QDB7U
Description:
CAP ALUM 12MF 75V SCREW CHAS MT
Shipping
E32D750HPN123QDB7U Information
Capacitance:
12 mF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
1.126" (28.60mm)
Size / Dimension:
2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max):
4.606" (117.00mm)