Chemi-Con E32D630HLN472QA67U
Part No.:
E32D630HLN472QA67U
Description:
CAP ALUM 4.7MF 63V SCREW CHAS MT
Shipping
E32D630HLN472QA67U Information
Capacitance:
4.7 mF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage - Rated:
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
2.638" (67.00mm)