Chemi-Con E32D600LPN153MA67U
Part No.:
E32D600LPN153MA67U
Description:
CAP ALUM 15MF 20% 60V SCREW CHAS
Shipping
E32D600LPN153MA67U Information
Capacitance:
15 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
60 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
2.638" (67.00mm)