Chemi-Con E32D500HPS223MA79U
Part No.:
E32D500HPS223MA79U
Description:
CAP ALUM 22MF 20% 50V SCREW
Shipping
E32D500HPS223MA79U Information
Capacitance:
22 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
3.150" (80.00mm)