Chemi-Con E32D351HPN821MAA5U
Part No.:
E32D351HPN821MAA5U
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 350V SCREW CH
Shipping
E32D351HPN821MAA5U Information
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
350 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
189.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
3.43 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
5.2136 A @ 50 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
4.134" (105.00mm)