Chemi-Con E32D350HPN223MA67U
Part No.:
E32D350HPN223MA67U
Description:
CAP ALUM 22MF 20% 35V SCREW CHAS
Shipping
E32D350HPN223MA67U Information
Capacitance:
22 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
21.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
9.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
10.528 A @ 50 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
2.638" (67.00mm)