Chemi-Con E32D251LPN601TU79U
Part No.:
E32D251LPN601TU79U
Description:
CAP ALUM 600UF 250V SCREW CHAS M
Shipping
E32D251LPN601TU79U Information
Capacitance:
600 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C