Chemi-Con E32D251HPN421UAB7U
Part No.:
E32D251HPN421UAB7U
Description:
CAP ALUM 420UF 250V SCREW CHAS M
Shipping
E32D251HPN421UAB7U Information
Capacitance:
420 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
4.606" (117.00mm)