Chemi-Con E32D251CJN482MC79U
Part No.:
E32D251CJN482MC79U
Description:
CAP ALUM 4.8MF 20% 250V SCREW CH
Shipping
E32D251CJN482MC79U Information
Capacitance:
4.8 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.874" (22.20mm)
Size / Dimension:
2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max):
3.110" (79.00mm)