Chemi-Con E32D201LPN931TAA5U
Part No.:
E32D201LPN931TAA5U
Description:
CAP ALUM 930UF 200V SCREW CHAS M
Shipping
E32D201LPN931TAA5U Information
Capacitance:
930 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.500" (12.70mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
4.134" (105.00mm)