Chemi-Con E32D150HPN722UC54U
Part No.:
E32D150HPN722UC54U
Description:
CAP ALUM 7.2MF 15V SCREW CHAS MT
Shipping
E32D150HPN722UC54U Information
Capacitance:
7.2 mF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.874" (22.20mm)
Size / Dimension:
2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max):
2.126" (54.00mm)