Chemi-Con E32D101CDN223MDA5U
Part No.:
E32D101CDN223MDA5U
Description:
CAP ALUM 22MF 20% 100V SCREW CHA
Shipping
E32D101CDN223MDA5U Information
Capacitance:
22 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
20.85 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
23.352 A @ 50 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.126" (28.60mm)
Size / Dimension:
2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max):
4.134" (105.00mm)