Hosonic Electronic Co., Ltd E1SB24E00001EE
Part No.:
E1SB24E00001EE
Description:
XTAL 2016 24MHZ, 18PF/30/30/-40+
Shipping
E1SB24E00001EE Information
Series:
E1S
Packaging:
Cut Tape (CT)
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)