Samtec Inc. DW-50-19-L-D-787
Part No.:
DW-50-19-L-D-787
Shipping
DW-50-19-L-D-787 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.433" (11.000mm)
Length - Stack Height:
0.787" (20.000mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)