Samtec Inc. DW-50-19-L-D-1040
Part No.:
DW-50-19-L-D-1040
Shipping
DW-50-19-L-D-1040 Information
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
1.040" (26.416mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)