Samtec Inc. DW-50-19-L-D-1015
Part No.:
DW-50-19-L-D-1015
Shipping
DW-50-19-L-D-1015 Information
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
1.015" (25.781mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)