Samtec Inc. DW-50-17-F-T-330
Part No.:
DW-50-17-F-T-330
Shipping
DW-50-17-F-T-330 Information
Number of Positions:
150
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.040" (1.016mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)