Samtec Inc. DW-50-15-F-T-350
Part No.:
DW-50-15-F-T-350
Shipping
DW-50-15-F-T-350 Information
Number of Positions:
150
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)