Samtec Inc. DW-50-15-F-T-310
Part No.:
DW-50-15-F-T-310
Shipping
DW-50-15-F-T-310 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)