Samtec Inc. DW-50-15-F-T-270
Part No.:
DW-50-15-F-T-270
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-50-15-F-T-270 Information
Number of Positions:
150
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.270" (6.858mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)