Samtec Inc. DW-50-13-L-D-945
Part No.:
DW-50-13-L-D-945
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-50-13-L-D-945 Information
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.945" (24.003mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)